Ivana Fajnorová

starostka

Narodila jsem se před více než 50 lety a téměř celý život jsem prožila v Jundrově. Pro své středoškolské studium jsem si vybrala chemickou průmyslovku. Bydlíme s manželem a maminkou v domě naší rodiny, který postavili moji prarodiče. Máme dvě děti, které jsou již dospělé a nebydlí s námi, ale role babičky je mi zatím odpírána.
Mým největším koníčkem jsou knihy, nejraději čtu psychologické a společenské romány. Mám ráda jak divadlo, tak hudbu různých žánrů, miluji tanec a velkým zážitkem je pro mě dobrá výstava, ať se jedná o moderní umění či staré mistry. Jako bývalá závodní atletka mám velmi kladný postoj ke sportu, dnes již více pasivně než aktivně.


Moje začátky veřejné aktivity

 

V roce 2006, kdy se děti začaly naší intenzivní rodičovské péči bránit, jsem se začala více zajímat o prostor kolem sebe a zapojila se do politického dění. Vstoupila jsem do Strany zelených a Spolku Náš Jundrov, v témže roce jsem se stala zastupitelkou v jundrovském zastupitelstvu. Ambice stát se starostkou mi byla tehdy vzdálena stejně jako možnost, že bych byla kosmonautkou.


Poprvé v roli starostky (volby 2010)


A jak se říká, odpíraného největší krajíc, politické rozložení po komunálních volbách 2010 mě nakonec před volbu starostka-nestarostka postavilo zcela nekompromisně. Se strachem z neznámého a obrovským respektem jsem nakonec této výzvě podlehla a s velkou mírou pokory jsem svůj hrníček na čaj přestěhovala z kanceláře mého tehdejšího zaměstnavatele na jundrovskou radnici. V mém prvním funkčním období jsme radnici více otevřeli lidem, rozvlnili hladinu pasivního přístupu k věcem veřejným, mnoho nového jsme vybudovali, vybojovali pro Jundrov důležité bitvy a radnice začala lidem více naslouchat.


Je těžší obhájit než vyhrát poprvé (volby 2014)


Největší odměnou pak byl výsledek v komunálních volbách 2014, kdy zelená kandidátka získala v Jundrově 52%. Díky tomuto, v Jundrově tehdy bezprecedentnímu výsledku, vedle mě stanula na funkci místostarostky moje parťačka a žena nesmírně pracovitá a obětavá - Irena Koláčná. Sejmula z mých beder část agendy, a já jsem pak mohla dílek svého času věnovat i funkci zastupitelky města Brna, kterou jsem se ve stejném roce stala.


Moje motivace pro tyto volby

 

Přestože každodenní starost a péče o Jundrov a Jundrováky je náročná a ne vždy se všechno povede podle představ, energie mám stále na rozdávání a věřím, že dáváme v Jundrově lidem naději, že i politika se dá dělat skutečně poctivě, nezištně a pro lidi. To vždy bylo, je a bude naše krédo. Společně jedeme dál.