Lubomír Hošek

veterinární lékař

Narodil jsem se na Znojemsku a v Brně jsem se usadil před čtyřiceti lety v době studií na tehdejší Vysoké škole veterinární. Po krátkém období učitelování na fakultě provozuji od roku 1992 privátní veterinární praxi. Mám jednu akční manželku, dvě šikovné a úspěšné děti, jednu divokou vnučku a zcela čerstvého vnoučka.

V Jundrově jsme se ocitli před sedmnácti lety, nejsme typické náplavy, neb jsme si pořídili zahradu u lesa, a tam až Svratka nesahá. Posléze jsme si tu postavili i dům s ordinací, a již 10 let zde naplno žijeme a provozujeme veterinární ordinaci i s pohotovostní službou.

Co mě baví? Jsem amatérským propagátorem ježdění na kole ve městě, rád sportuji v dochůzné vzdálenosti – chodím do Sokola na volejbal, plavat do Svratky či si občas zapádlovat. Rád čtu vše, občas fotím, cestujeme, a jak to jde, tak jdeme do divadla či na něco zajímavého i do velkého Brna.

Do veřejné činnosti se občas vrhám (ač absolutně bez polických schopností) z přesvědčení, že řeči u piva nikam věci neposunou. Z tohoto důvodu jsem byl i přes 15 let v celostátním představenstvu veterinární komory, v současnosti jsem členem její Čestné rady. Ze stejného důvodu jsem se stal i zastupitelem Jundrova. Nebaví mě úřadování ani politikaření, ale aktivní účast na normálním životě v Jundrově, na zvelebování našeho okolí i našich vzájemných vztahů.

Mojí ambicí do dalšího volebního období je ještě více vtáhnout Jundrovany do veřejného dění, aby se stali ještě více nejen diváky, ale aktivními účastníky veřejného dění v Jundrově.